פרוייקטים של תמ"א 38 בחיפה

רעידת אדמה היא אחת מתופעות הטבע ההרסניות ביותר הקיימות עלי אדמות, והיא עלולה לפקוד בכל רגע גם את ישראל. בכל מאה שנה לערך מתרחשת רעידה חזקה הממוטטת מבנים וגורמת לנזק והרס מסביב. כדי להקדים תרופה למכה, הקימה המועצה הארצית לתכנון ולבנייה תכנית הנקראת תמ"א 38 חיפה וכן בל האזורים האחרים ברחבי הארץ. לפי ההערכות במדינה, מבנים אשר נבנו בישראל לפני שנות ה-80 לא יוכלו לעמוד בפני רעידת אדמה חזקה, ולכן יש צורך לחזק אותם או להרוס אותם כליל כדי לבנות בניינים חזקים יותר.

תמ"א 38 חיפה – איך אפשר לחזק את המבנה

אם עדיין מדובר בבניין חזק למדיי אשר זקוק רק לשיפוץ, קיימות כמה דרכים שבהן ניתן לחזק מבנים לקראת התרחשות חריגה כמו רעידת אדמה או פגיעת טיל:

  • הוספת ממד – הוספה של חדר זה היא הוראה ישירה של פיקוד העורף. החדר הממוגן מסייע במקרים של טלטלה חזקה. ישנם כמו סוגי ממד – חדר רגיל כתוספת לבית, ממד יביל המיוצר במפעל או חדר סטנדרטי אשר מוסב לממד.
  • מרפסת חזקה – מעוניינים להתחדש במרפסת לבית? מרפסת העשויה מפלדה מספקת הגנה על הבית בהתאם להוראות תמ"א 38 חיפה, ומאפשרת לדיירים להשקיף אל הנוף הפסטורלי של חיפה הירוקה, לקרוא ספר טוב או לנשום אוויר צח ולשתות כוס קפה מרעננת לפני היציאה לעבודה.
  • מעלית איכותית – אם אין לכם מעלית לבית ואתם גרים בקומה החמישית, מומלץ להתעקש על תוספת זו. המבנה של המעלית יכול להגן על הבניין מפני זעזועים, והוא יספק לכם גישה נוחה יותר בייחוד אם אתם צריכים לסחוב מצרכים מהמכולת או שידה חדשה שקניתם בחנות לרהיטים.

רוברט ביליה – בנייה חזקה

חברת היזמות והבנייה רוברט ביליה נכסים ובניו בע"מ היא חברת קבלנות הרשומה ברשם הקבלנים, ובהתאם לכך היא בונה בניינים העונים לדרישות של תמ"א 38 חיפה. אצל רוברט ביליה דואגים לא רק לבתים מעוצבים, מרווחים ונוחים, אלא גם לבטיחותם של התושבים, ולכן תכנונו של כל בניין מתבצע לפי התקן הישראלי, והבנייה עצמה מבוצעת בפועל תוך שימוש בחומרים איכותיים. בחברה מקפידים על דגשים שונים כדוגמת הקפדה על תכנון אדריכלי מדוקדק, ביצוע עבודת גימור בהתאם לכללים ושמירה על קשר עם ספקים מקצועיים.

קידום אתרים אורגני קידום אתרים אורגני